- Strona główna/
- Terapie/
- Omówienie endokrynologii
Endokrynologia
Dzięki badaniom naukowym i rozwojowi produktów, Dechra stała się ekspertem w dziedzinie endokrynologii psów. Obecnie jesteśmy liderem w tej dziedzinie, zapewniając skuteczne leczenie zwierząt z chorobami endokrynologicznymi.
Nasze portfolio produktów zostało zaprojektowane z myślą o leczeniu szeregu endokrynopatii u psów - od zespołu Cushinga, przez chorobę Addisona, aż po niedoczynność tarczycy. Zapewniamy kompleksowy wybór rozwiązań w zakresie diagnostyki, terapii oraz monitoringu.
Nasze zaangażowanie wykracza poza portfolio. Oferujemy cenne zasoby i materiały edukacyjne dla lekarzy weterynarii. Strona internetowa Dechra zawiera szczegółowe informacje na temat różnych endokrynopatii u psów, ich etiologii i leczenia. Edukacja jest również dostępna za pośrednictwem bezpłatnych, interaktywnych modułów edukacyjnych w ramach Akademii Dechra. Wierzymy w potęgę wiedzy, a wyposażając lekarzy weterynarii w odpowiednie informacje, wspieramy ich w podejmowaniu najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia ich pacjentów.
Zrozumienie problemów endokrynologicznych u psów
Chociaż większość endokrynopatii psów nie jest spotykana codziennie przez lekarzy pierwszego kontaktu, co może prowadzić do potencjalnego niedodiagnozowania, zrozumienie tych problemów ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia optymalnej opieki i leczenia.
U większości psów z zespołem Cushinga występują objawy zwiększonego pragnienia, nadmiernego oddawania moczu i wilczego apetytu, spowodowane nadmiarem krążącego kortyzolu. Dechra jest pierwszą firmą farmaceutyczną, która zaoferowała licencjonowane, farmakologiczne leczenie zespołu Cushinga u psów, spowodowanego chorobą przysadki lub nadnerczy. Dekady leczenia tych pacjentów oznaczają, że mamy doświadczenie i wiedzę, aby pomóc odzyskać kontrolę nad życiem pacjenta.
Z drugiej strony należy pamiętać o psach z niedoborem hormonów kortykosteroidowych. Psy z pierwotnym hipoadrenokortycyzmem (zwanym inaczej chorobą Addisona) nie są w stanie produkować glukokortykoidów i mineralokortykoidów, co pozostawia je w stanie potencjalnie zagrażającym życiu. Objawy hipoadrenokortycyzmu (np. apatia lub wymioty) mogą przypominać wiele innych chorób, co sprawia, że wykrycie tego stanu jest jeszcze trudniejsze. Jednak dzięki szybkiej diagnozie, odpowiedniemu leczeniu i wsparciu z naszej strony, psy z hipoadrenokortycyzmem mogą żyć długo i szczęśliwie. Firma Dechra oferuje również zarejestrowane rozwiązanie farmakologiczne do wykonywania badań w kierunku zespołu Cushinga i choroby Addisona - tetrakozaktyd (syntetyczny ACTH) - co dostarcza lekarzowi weterynarii narzędzia do diagnozowania i monitorowania chorób kory nadnerczy w opłacalny sposób.
Firma Dechra pomaga również w leczeniu psów z niedoczynnością tarczycy. W przypadku tych pacjentów brak produkcji hormonów tarczycy prowadzi do apatii, przyrostu masy ciała i problemów dermatologicznych. Dostępne są jednak leki, które szybko i skutecznie kontrolują niedoczynność tarczycy, przywracając witalność i jakość życia nie tylko psom cierpiącym na tę chorobę, ale także opiekunom i ich rodzinom, którzy szybko zauważają pozytywną zmianę w objawach i zachowaniu swoich psów.
Ogólnie rzecz biorąc, firma Dechra wierzy, że nawet zwierzęta z rzadziej występującymi chorobami powinny mieć możliwość życia pełną piersią. Skuteczne leczenie trudnych chorób endokrynologicznych pozwala znacząco poprawić jakość życia zarówno psa, jak i właściciela.
Choroby
Zespół Cushinga u psów
Zespół Cushinga u psów
Zespół Cushinga u psów to termin używany do opisania szeregu objawów klinicznych występujących u psów, spowodowanych przewlekłą, nadmierną aktywnością glukokortykoidów.
Niedoczynność kory nadnerczy psów (choroba Addisona)
Niedoczynność kory nadnerczy psów (choroba Addisona)
Niedoczynność kory nadnerczy (choroba Addisona) to stan, w którym nadnercza psa nie działają w takim stopniu, w jakim powinny. Psy z tą chorobą mają niższy poziom glikokortykoidów (kortyzolu) i mineralokortykoidów (aldosteronu). Wymienione hormony są niezbędne do utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu psa.
Wsparcie
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Zarejestruj się i sprawdź BEZPŁATNE kursy w Akademii Dechra!